Bosch Yoğuşmalı Kombi Kullanımı

 

Isıtma sistemlerinde tasarruflu enerji tüketimini talep eden kullanıcılar Bosch yoğuşmalı kombi kullanımı ile isteklerine kolaylıkla kavuşuyor.

En Doğru Kullanım İçin En Uygun Kombi Seçimi

Doğalgazın birçok alanda kullanılması, yaşam alanlarını konforlu ve rahat bir ortama dönüşmüştür. Son yıllarda ise Bosch yoğuşmalı kombilerin hayatımıza girmesiyle tasarruflu enerji kullanımından da bahsedilebilmektedir. Fakat ekonomik ve doğru kullanım için bazı konuların üzerinde durmak gerekmektedir. Bu konuların en başında cihazın doğru seçimi gelmektedir. Evinize ve ihtiyacınıza uygun bir Bosch Kombi seçimini gerçekleştirmek için internet sitemizin iletişim bölümündeki kanalları kullanarak 7 gün 24 saat müşteri temsilcilerimizden destek alabilirsiniz. Doğru kombi seçimi cihazının tam performansını kullanabilmenizi sağlayacaktır. Müşteri temsilcilerimiz evinizin yapısal özellikleri ile sizin kişisel talepleriniz doğrultusunda ideal Bosch kombi listesi hazırlamaktadır.

Kombi Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yaşam alanınıza uygun yoğuşmalı kombiyi almak tek başına yeterli değildir. Bosch yoğuşmalı kombi kullanımı yapacağınız ayarlamalar ile faturalarınızın daha düşük tutarlı gelmesi için önemli unsurlardandır. Cihaz sıcaklık ayarlarını mutlaka evinizi ideal sıcaklıkta tutacak şekilde yapmak gerekmektedir. Yüksek sıcaklık ayarıyla yaşam alanınızı haddinden fazla ısıtmak sizin için bunaltıcı bir ortam olmasının dışında gelen faturalarla da bütçenizi aşmanızla sonuçlanır. Faturalarınızı düşük tutmak için düşük ısı ayarıyla çalışan kombiler ise yaşam standartlarınızın düşmesine neden olur. Eviniz için ideal sıcaklık 20 derece ile 23 derece arasında değişmektedir. Kombinize birlikte satın alabileceğiniz uyumlu oda termostatı ile yaşam alanlarınızı ideal ısı seviyesinde tutabilirsiniz.

Mevsime Göre Kombi Ayarları Nasıl Yapılır?

Sanılanın aksine ısı ayarlarını cihazınızı kapatıp açarak yapmanız tasarruf sağlamayacaktır. Çünkü açılıp kapatılan kombiler, açılış sırasında ideal sıcaklık seviyesine gelmek için daha fazla enerji tüketecektir.

Yaz aylarında ısıtma suyu kullanımı gerekli olmadığından kış modu kapatılarak cihazınızın sadece sıcak su ihtiyacınızı karşılamasını sağlayabilirsiniz. Bunun için yaz modunu açmanız yeterlidir. Kombinizi yaz moduna alabilmek için kumanda panelinden radyatör işaretine bir kere bastıktan sonra yön tuşlarından aşağı yönlü olana uzun basılır. Ekranda yazan ısıtma suyu derecesi silindiğinde ok yazan tuşa basarak ayarlar kaydedilir. Cihazınızı yaz işletim sistemine aldığınız zaman radyatörler kapanacak ve ayarladığınız maksimum musluk suyu işleme alınacaktır. Bosch Yoğuşmalı kombi kullanımı sırasında mevsim değişikliğine göre açma kapama işlemi gerçekleştirmeden cihazınızı yüksek performansla kullanım imkanına sahip olacaksınız. Kış aylarında ise radyatör tuşuna bastıktan sonra yukarı yönlü tuşla ısıtma sistemi suyunun derecesini ayarlayabilirsiniz. Kimi modellerde bu tuş + işareti olarak cihaz kumanda panelinde yer almaktadır.

Kombilerin Kullanılmaması Durumunda Ne Yapılmalıdır?

Seyahat gibi kısa süreli zamanlarda cihazınızı kullanmayacaksanız kapatma işlemini standby tuşundan yapmanız gerekmektedir. Özellikle kış aylarında kombinizin donmasını önlemek için bu önemlidir. Bosch kombilerde bulunan donma koruma özelliği soğuk kış aylarında kapalı olan cihazın tesisatındaki suyun belli bir derecenin altına gelmemesi için çalışmasını sağlamaktadır. Donma korumasının devrede olması için cihazınızın yaz işletiminde/beklemede olması gerekmektedir. Donmadan kaynaklı arıza, kullanıcı kaynaklı olduğundan cihazınızın garanti kapsam dışında çıkmasına neden olacağından dikkat edilmesi gereken konuların başında gelmektedir. Ayrıca yetkili servis dışında yapılan müdahale sonrası cihaz garantiden çıkmaktadır.

Kombi Bakımı

Bosch Yoğuşmalı kombi kullanımı hakkında son olarak değineceğimiz konu ise cihazın bakımıdır. Cihazın bakımının senelik olarak yapılması gerekmektedir. Kış mevsimi yoğun kombi kullanımı olduğundan dolayı cihazınızın bakımını mayıs ağustos ayları arasında yaptırmanız uygundur. Şehir mevsimine göre değişiklik gösterebilen bu zaman aralığı olarak kış mevsiminden önce yapılması cihaz performansının düşmesini önleyecektir. Zamanında ve düzenli olarak yaptırılan Bosch yoğuşmalı kombi bakımı cihazınızı uzun süreli kullanmanız açısından önemli bir yer kaplamaktadır.