Bosch Kombi Oda Termostatı Nasıl Kullanılır?

 

Doğalgaz kullanıcılarının ve abonelerinin Bosch Kombi oda termostatı nasıl kullanılır sorusunun cevabı, kullanılan oda termostatına göre değişiklik göstermektedir. Bosch kombinize uyumlu termostat seçeneklerini gözden geçirirken, size en uygun oda termostatları hakkında müşteri temsilcilerimizden de bilgi alabilirsiniz. Aşağıda kısaca termostat çeşitleri ve kullanımlarıyla ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

  • On/off oda termostatı
  • Modülasyonlu oda termostatı
  • Wifi destekli oda termostatı
  • Kablosuz oda termostatı
  • Dış hava sıcaklığına bağlı çalışan oda termostatı.

On Off Oda Termostatı

Bu tür oda termostatları, oda ısısını ölçümledikten sonra cihazınızın ne zaman çalışması ya da ne zaman çalışmaması gerektiğine dair sinyalleri kombinize gönderir. Bu şekilde odanızın ısısı düştüğünde kombiniz aktif hala gelirken ideal sıcaklığa ulaştığı durumlarda kombinizin durmasını sağlayacak şekilde işlem yapmaktadır.

Modülasyonlu Oda Termostatı

Oda termostatlarının modülasyonlu olmasının bir takım avantajları da bulunmaktadır.  Termostatınız kombinize oda sıcaklığı bilgisini verdiği için; kombiniz tesisattaki su sıcaklığına göre değil oda sıcaklığına göre modülasyon yapacaktır. Bu durum kombinizin çalışma hızını ayarlayabilmesine olanak tanır. Modülasyonlu oda termostatı, ideal oda sıcaklığına ulaşılması için hızını ayarlayan bir modeldir. Çalışma hızını ayarlama özelliği sayesinde; açma kapama sırasında oluşan enerji kaybının önüne geçerek tasarruflu kullanım imkanı sunarken, diğer taraftan cihazınızın uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Wifi Destekli Oda Termostatı

Wi-Fi destekli oda kumandaları, akıllı oda kumandaları olarak da adlandırılmaktadır. Telefonunuza indireceğiniz bir mobil uygulama sayesinde, istediğiniz her yerden oda termostat ayarlarını yapma keyfini size yaşatır. Gerekli tanımlamaların yapılmasının ardından kullanımı da oldukça basittir. Öncelikle oda termostatınızın internet bağlantısının yapıldığından emin olun. Bağlantı kontrollerinin ardından siz de telefonunuzla uygulamaya girin. Uygulama giriş için cihazınızın kullanma kılavuzunda yer alan seri numarası ve Access kodunu kullanmanız gerekmektedir. İlk girişte şifre oluşturarak bu kullanım deneyimini kişisel hale getirin. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra wifi destekli oda termostatınızın rahat kullanım olanaklarını deneyimleyebilirsiniz.

Kablosuz Oda Termostatı

Bu tarzdaki oda kumandaları 2 parçadan oluşmaktadır. İlk parça olan röle, yetkili servisler tarafından kombinizin üstüne monte edilir ve modem işlevinde kullanılır. İkinci parça ise oda kumandasıdır. Bütün sıcaklık ayarlarınızı oda kumandası ile kolayca yapabilirsiniz. Kablosuz oda kumandasının çalışma prensibi ise oldukça basittir.  Oda kumandasından komut verdiğinizde bu komutlar röleye radyo frekansları ile ulaşır. Röle, gelen frekansları kombinize göndererek uzaktan haberleşmeyi tamamlar. Bu sistem ile kablosuz bir bağlantı kurulmaktadır. Oda kumandasının sabitlenmesine ya da monte edilmesine gerek yoktur. Böylelikle istediğiniz yerden kombinizi ayarlayabilirsiniz. Bulunduğunuz alanın sıcaklığını referans alarak çalıştırdığınız kombiniz ile maksimum tasarruf yapma imkanına sahip olursunuz.

Dışa Hava Sıcaklığına Bağlı Çalışan BOSCH Oda Termostatı

Kombinize ya da oda termostatına dış duyar da denilen sensör bağlanır. Bu sensör, bulunduğu ortamdaki hava sıcaklığına göre kombinizin ısıtma suyu sıcaklığını ayarlayarak kullanıcıyı ayarları değiştirme zahmetinden kurtarmış olur.

Bosch kombi oda termostatı nasıl kullanılır sorusuna en doğru cevabı veren ve tüm kullanıcı istekleri için farklı seçenekler sunan Bosch Kombi satış noktamızdan oda termostatı satın almak için hemen iletişime geçebilirsiniz.